Lucape Palace Hotel
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Udendørs pool |
| Fitness/Motionscenter Fitnesscenter | Aktiviteter Billard-/ poolborde | Spa og afslapning Spalounge Tyrkisk dampbad Damprum |
| Børnevenlig Tremmesenge/vugger Børnepool Spillerum | Kæledyr ikke tilladt |
Det komfortable Lucape Palace Hotel, ligger i nærheden af Barbacena Kommunale Museum og tilbyder et tyrkisk dampbad og et tyrkisk bad. Den har bekvem placering inden for rækkevidde af Galeria Jardim Luz, det vil sige 850 meter væk.
Beliggende 10 minutters fra Barbacena's centrum, tilbyder hotellet komfortable indkvartering. Gæster vil være indkvarteret 11 minutters gågang fra BQ Shopping.
På visse værelser findes der udsigt over poolen.
En lækker morgenmad serveres hver morgen. Dicasa Lancheteria og Cafe Mania ligger 5 minutters gåtur væk og tilbyder nogle af de bedste retter i Barbacena.
- Lokale seværdigheder
- Igreja Matriz de Nossa Senhora da piedade0 m
- Plaza Center Shopping550 m
- Barbacena Shopping900 m
- Andradas Torv50 m
- Igreja Nossa Senhora Aparecida1,8 km
- Igreja Nossa Senhora da Assunção500 m
- Federal de Minas Gerais Universitet950 m
- Matriz de Nossa Senhora da Piedade150 m
- Santa Efigenia Kapel1,8 km
- Lufthavne
- Juiz De Fora Lufthavn103 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
- Omklædningsrum
- Elevator
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Strandparasoller
- Solseng
- Fritids-/ TV værelset
- Spalounge
- Sauna
- Tyrkisk dampbad
- Damprum
- Fitnesscenter
- Billard-/ poolborde
Services
- Husholdning
På værelset
- Minibar
- Dagligstue
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Tremmesenge/vugger
- Børnepool
- Spillerum
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Lucape Palace Hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Lucape Palace Hotel. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Lucape Palace Hotel?
Et Lucape Palace Hotel har en parkeringsplads på stedet gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Lucape Palace Hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Lucape Palace Hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Lucape Palace Hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Lucape Palace Hotel er 31$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Mastercard, American Express og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Barbacena hotellet?
Barbacena hotellet tilbyder Tre mands værelse, Lejlighed Standard og Lejlighed Classic at vælge imellem. - ❓
Hvilken slags pool er der på det det Lucape Palace Hotel?
Der er en swimmingpool på det Lucape Palace Hotel.